Vyhľadávať v tomto blogu

pondelok 8. januára 2018

Kurzy 20181.) Oboznamovací kurz zimného lezenia JAMES- Chata pri Zelenom plese 05.-07.01.2018

 Pred zimným kurzom sa Pavel a Maroš rozhodli skúsiť si pohyb v mačkách a zimné lezenie. Podmienky nám vyšli veľmi dobré a aj keď času bolo málo, naučili sme sa pohybu v mačkách, skúsili lezenie na skale, precvičili brzdenie, istenie, zlaňovanie a vyliezli sme si aspoň pár príjemných ľadíkov okolo chaty.  :)

Viac foto: Tu
https://photos.app.goo.gl/s3E6cXAuEnGuKWjz2

2.) Zdokonaľovací kurz lezenia ľadov M GUIDE - Cata pri Zelenom plese 02.-04.02.218

 Stále je čo zlepšovať, učiť sa a skúšať. Nuž a nám bolo cťou byť pri tom :) Zas sa raz zišla perfektná partia lezcov aby sa zlepšovali. Aj keď počasie nám až tak úplne neprialo, stihli sme toho celkom dosť. Prvý deň lezenie ľadov na Záhradkách, druhý ľad v Svišťovke a tretí deň lavíny... Takže veci potrebné pre pohyb v zimných horách.
Tešilo nás kamaráti a dúfam, že sa zas vidíme... ;)

Viac foto: Tu
https://photos.app.goo.gl/QQptbawETfvlly6A3
...
3.) Oboznamovací zimný kurz M GUIDE - Chata pri Zelenom plese 17.-18.02.2018


 Veselá to partia kamarátov z Čiech sa nám zas dostala "do rúk". Aj keď počasie vydržalo len jeden deň, druhý deň bolo (naživo) aspoň jasné, prečo je niekedy lepšie zostať v bezpečí. Niečo vyšliapané, niečo vyskúšané, niečo naučené, niečo zdokonalené a hlavne veľa veľa zážitkov za tak krátky čas... Tešilo nás kamaráti... :)

Viac foto: Tu
https://photos.app.goo.gl/FsNhmnX4zqhoMMPn1

4.) Kurz inštruktorov skalného lezenia JAMES - Kaľamárka 08.-13.05.2018

 Prvá časť kurzu budúcich inštruktorov skalného lezenia sa konala opäť na Kaľamárke. Prebiehalo tu overovanie si lezeckých zručností, teoretických vedomostí a ďalšie vzdelávanie sa. Teraz bude chvíľa na doladenie si všetkého potrebného a verím, že sa v septebbri zídeme pri záverečných skúškach :)

Viac foto: Tu
https://photos.app.goo.gl/fDg5G1Zse55wvBxZ6
...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára